MAS Říčansko, o.p.s.  

PARTNER PRO ROZVOJOVÉ PROJEKTY REGIONU

Čertovský rej přilákal do centra Říčan stovky lidí

 Početné publikum v pondělí 5.12.2011 přilákal na hlavní říčanské náměstí "Čertovský rej", který doplňuje již třetím rokem atmosféru předvánočních akcí a trhů. Mikuláš rozdával hodným dětem adventní kalendáře (a že jich rozdal na 300!), soutěžilo se o drobné ceny a volila se nejlepší maska čertíka a anděla.

 

Davy návštěvníků, mezi nimiž nechyběli ani turisté ze zahraničí zaplnily Masarykovo náměstí v Říčanech a přilehlé uličky. Tímto hemžením se potulovaly také desítky čertů, andělů a Mikulášů, které doplňovalo i mnoho dětí s barevnými blikajícími rohy na hlavách. Na pódiu pobavil malé i velké diváky program adventních písniček Lenky Zvolské a Onřeje Pátka i vystoupení ohňové show Petry Cihlářové s kolegyní. Všechny bravurně provázel večerem moderátor Marian Svetlík. Na děti čekaly pak soutěžní disciplíny jako hod bramborou, čertovské lyžování nebo hudrování na mikrofon o ceny.

Představení na říčanském náměstí potěšilo nejen děti. "Je to hezké zpestření vánoční atmosféry " řekl mladý pár z blízkých Světic, „líbí se nám tradice setkávání na náměstí.“


MAS Říčansko a centrum volného času Mraveniště, coby organizátoři, děkují městu Říčany za poskytnutý grant, občanskému sdružení Báječný svět - manželům Bajerovým, Cestě integrace, Katce Zikové a Šárce Pánkové za pomoc, Planet Toys s.r.o. za ceny do soutěže. Ke zdaru akce přispělo i MěKS Říčany zapůjčením zvukařské techniky. A děkujeme i Říčanskému Kurýru a časopisu Zápraží za mediální partnerství.